PÁLYAEST ESEMÉNYEI

2018 I 19 

Design- és művészetmenedzsment

17:00-17:50: előadás és beszélgetés
'Így készül a Művészetek Völgye Fesztivál'

  • Oszkó-Jakab Natália előadása a fesztiválsorozat szervezéséről

18:00-18:50: beszélgetés a képzőművészeti menedzser és a kurátor szakmáról a Pesti Vigadó kiállításszervezőivel

  • Kolocz Dóra, múzeumi és kulturális menedzser

  • Imre Hanna, művészettörténész

19:00-20:00: beszélgetés egyetemi hallgatókkal

'Képzési lehetőségek a művészeti menedzser pályán'

  • Beszélgetés a MOME és a Metropolitan Egyetem hallgatóival

2019. augusztus 30.

Pályák a zeneiparban

17:00-17:50: előadás és beszélgetés
'Szórakozás vagy üzlet?'

  • Réz György előadása a zeneipari pályákról

18:00-18:50: beszélgetés a zenei menedzser szakmáról

  • Réz György, zeneipari menedzsment oktatóval, a Majdnem Híres Rocksuli alapító tagjával

       www.mhrs.hu

19:00-20:00: előadás és beszélgetés
'Nemzetközi trendek a zeneiparban'

  • Zsoldos Dávid, a Papageno magazin alapítója, az Európai Zenei Tanács elnökségi tagja

        www.papageno.hu

2019. augusztus 29.

Látványtervezés

17:00-17:50: előadás és beszélgetés
'látvány - TERVEZÉS'

  • Oravecz Péter, tervező építészmérnök - Hello Wood

18:00-18:50: előadás és beszélgetés
'A 3D látványtervezés iskolája'

  • Horváth Balázs, 3D látványtervező, videójáték fejlesztő

       www.mesharray.hu

19:00-20:00: előadás és beszélgetés
'Színházi díszlet- és látványtervezés'

  • Zeke Edit, Jászai Mari-díjas látványtervező, a Magyar Képzőművészeti Egyetem Látványtervező Tanszék vezetője

2019. július 31.

Fotográfus pályák

17:00-17:50: előadás és beszélgetés
'A fotóriporterek mindennapjai'

  • Végh László, fotóriporter

        www.laszlovegh.com


18:00-18:50: előadás és beszélgetés
'Hogyan működtessünk fotóstúdiót?'

  • Kovács Gábor, portré- és termékfotós, InDoor Fotóstúdió

       www.indoorfotostudio.hu


19:00-20:00: előadás és beszélgetés
'A természetfotózás szépségei és kihívásai'

  • Kudich Zsolt és Zsirmon Réka, fotográfusok

       www.kudich-zsirmon.com

2019. július 24.

Környezetvédelem és fenntarthatóság

17:00-17:50: előadás és beszélgetés 
'Mit tehetünk a klímaváltozás ellen? Hogyan cselekszünk mi?'

  • Halász Dorina és Szlatényi Dóra aktivisták, Greenpeace Magyarország 

18:00-18:50: előadás és beszélgetés 
'Környezetvédelmi kutatási projektek a mezőgazdaságban'

  • Trugly Bence, környezetgazdálkodási agrármérnök és növényorvos - Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet 

19:00-20:00: előadás és beszélgetés 
'Mit tehetsz a jövőben szakemberként a fenntarthatóságért?'

  • Iga Bence, környezetvédelmi szakértő - Enotech Környezetvédelmi Tanácsadó és Szolgáltató Kft. 

2019. június 27.

Táj- és kertépítész pályák

17:00-17:50: előadás
'Tájépítészet a 21. században, a klímaváltozás küszöbén'

  • Pápai Veronika - tájépítészmérnök, Magyar Tájépítészek Szövetségének elnöke

18:00-18:50: beszélgetés egyetemi hallgatókkal

  • Szent István Egyetem: kertészmérnök és tájépítészmérnök hallgatók


19:00-20:00: Hogyan tehetjük élhetővé a környezetünket?

  • Papp Orsolya, kertészmérnök - Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet

  • Nemcsok Márton, tájépítészmérnök - Pagony Táj- és Kertépítész Iroda

2019. június 13.

Élelmiszeripari pályák

17:00-17:50: előadás
'Milyen munkaköröket kínál egy mezőgazdasági integrátor?'

  • Branauer Balázs - humán erőforrás specialista, Bonafarm Csoport

 

18:00-18:50: beszélgetés egyetemi hallgatókkal

  • Szent István Egyetem: biomérnök BSc, élelmiszermérnök BSc és MSc, élelmiszerbiztonsági és -minőségi mérnök MSc

​19:00-20:00: Egy szakma kutatói és vállalkozói szemmel

  • Nagy Ádám, élelmiszermérnök - Élelmiszer-tudományi Kutatóintézet

  • Dr. Németh Csaba, élelmiszermérnök - Capriovus Kft.

2019. május 30.

Agrár pályák

17:00-17:50 - Előadás
'Agrárképzések színes palettája a Szent István Egyetemen'
Dr. Czóbel Szilárd - Szent István Egyetem, a Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar dékánhelyettese

 

18:00-18:50: beszélgetés egyetemi hallgatókkal

  • Budapesti Corvinus Egyetem: vidékfejlesztési agrármérnök BSc, MSc

  • Szent István Egyetem: mezőgazdasági mérnöki BSc, állattenyésztő mérnöki BSc, agrármérnöki MSc

 

19:00-20:00 - Agrár pálya gyakorlati és kutató szemmel

  • Kovács Boglárka, növényorvos - Hunovo Kft.

  • Kasza András, agrármérnök - Marton Genetics

2019. május 23.

Szállodamenedzsment és wellness turizmus

17:00- 17:50: előadás

'Milyen munkakörökbe várjuk a pályakezdőket?'

  • Jánosi Krisztina, HR vezető - Aquaworld Resort Budapest

​​

18:00-18:50: beszélgetés egyetemistákkal képzési lehetőségekről

  • turizmus-vendéglátás BSc

  • turizmus-menedzsment MSc

​​

19:00-20:00: beszélgetés Jánosi Krisztina HR vezetővel

  • Marketing és Revenue Management

  • Food & Beverage Management

2019. április 25.

Rendezvényszervezés és vendéglátás

17:00-17:50 - előadás
'Michelin csillag nélkül is lehet ötcsillagos életünk a rendezvényszervezés és az éttermi vendéglátás világában'

  • Semsei Rudolf - Vakvarjú Éttermek, Budapest Party Service, ügyvezető igazgató

18:00-18:50: beszélgetés egyetemistákkal képzési lehetőségekről

  • turizmus-vendéglátás BSc

  • turizmus-menedzsment MSc

19:00-20:00: Hogyan épül fel egy sikeres rendezvény?

  • Marosvári Bettina - rendezvényszervező manager, HPS Group

  • Semsei Rudolf a bankettmendzser feladatairól

2019. április 11.

Bionika és orvosi biotechnológia

17:00-17:50: előadás:
'Mikroszkóppal az élő agyban'

  • Dr. Szalay Gergely - Femtonics Kft., kutatási részleg vezető

18:00-18:50: beszélgetés képzési lehetőségekről

  • PPKE: molekuláris bionika mérnöki BSc, mérnökinformatikus BSc, orvosi biotechnológia MA

  • BME-ELTE közös képzése: biotechnológia MA

19:00-20:00: A bionika különféle alkalmazási területei

  • Ács Balázs - gépészmérnök, Oncotherm Kft., ügyvezető igazgató

  • Rédly Nóra - senior tervezőmérnök, MedRes Kft.,

2019. március 29.

A formatervezés világa

17:00-17:50: előadás
'A jövő új útjai' - járműtervezés a Mercedes-MOME kooperáció keretében

  • Lenkei Balázs - MOME, Sinus Design Studio 

18:00-18:50: beszélgetés képzési lehetőségekről

  • BME - ipari terméktervező hallgatók 

  • MOME - formatervező hallgatók

​19:00-20:00: Forma- és terméktervezés

  • Húnfalvi András, formatervező - Flying Objects Studio, a MOME meghívott oktatója

  • Horváth Viktor - terméktervező - Maform Design Studio

2019. március 19.

Az építészet világa

17:00-17:50: előadás
'Építőmérnökök a XXI. században'

  • Lovas Tamás, egyetemi docens - BME Építőmérnöki Kar

18:00-18:50: beszélgetés egyetemi hallgatókkal

  • BME építőmérnök és építészmérnök hallgatók

  • MOME építőművész hallgatók

19:00-20:00: A mérnöki és a művészeti alkotómunka metszéspontjai

  • Fülöp Krisztina, belsőépítész - Komp Design Stúdió, a MOME meghívott oktatója

  • Karácsony Tamás, építész - Karácsony Építész Iroda, a BME Építészmérnöki Karának egyetemi docense

2019. február 28.

Matematikus pályák

17:00-17:50: előadás
'Érdemes-e matematikát tanulni? Mivel foglalkozik egy matematikus?' 

  • Simon Péter - tanszékvezető egyetemi tanár, ELTE Matematika Intézet

18:00-18:50: beszélgetés egyetemi hallgatókkal:

  • ELTE matematika BSc és MSc szakos hallgatók

 

19:00-20:00: Pályalehetőségek a versenyszférában

  • Szalánczi Szabolcs, Machine Learning Engineer, AI Developer - Ábris Informatikai és Tanácsadó Kft.

  • Varga László, hitelkockázat elemző - multinacionális befektetési bank

2019. február 14.

Fizikus, csillagász, földtudományi pályák

17:00-17:50: előadás
'Milyen kutatási lehetőségek várnak rád fiatal csillagászként?'

  • Kiss L. László - csillagász, MTA CSFK főigazgatója

 

18:00-18:50: beszélgetés az ELTE TTK és a BME TTK hallgatóival

  • csillagászat, fizika, geológia, geofizika, geográfia MSc képzések 

19:00-20:00: A műholdtechnológia és a planetológia határai

  • Kereszturi Ákos - bolygókutató, MTA CSFK munkatársa

  • Tarcai Norbert - fizikus, C3S Kft., Aerospace Simulation Engineer

2019. január 31.

Légiközlekedési pályák

17:00-17:50: előadás
'Hogyan lehetek pilóta? - Repülj az álmaid felé!'

  • Horváth Tibor, tréning menedzser előadása, Tréner Kft.

18:00-18:50: Beszélgetés a Wizz Air munkatársaival

  • Budai József, repülőgép kapitány

  • Bánó Alexandra és Kovács Ivett, légiutas-kísérők

 

19:00-20:00: Képzés és betanulás a HungaroControlnál

  • Hargitai Tamás, légiforgalmi irányító (ACC)

  • Sárvári Csaba, légiforgalmi irányító (APP)

2019. január 17.

Vegyész, gyógyszerész pályák

17:00- 17:50: előadás
'Gyógyszerkutatás: egy molekula útja a felfedezésétől egy beteg emberig'

  • Dr. Jakab Géza, PhD, SOTE Gyógyszerészeti Intézet

18:00 - 18:50: beszélgetés egyetemi hallgatókkal

  • BME: biomérnök alapképzés, vegyészmérnök mesterképzés

  • ELTE TTK: vegyész mesterképzés

  • SOTE: gyógyszerész mesterképzés

​19:00-20:00: szakmák testközelből

  • Hornyánszkyné Szabó Katalin, vegyészmérnök - kémiai biztonsági szakértő, HSH Chemie Kft.

  • Musa Ildikó, környezetmérnök - fejlesztő mérnök (nagyvállalati projektek)

2018. december 13.

Biológus pályák

17:00- 17:50: előadás

'Tudományos életpálya a biológiai kutatás területén'

  • Dr. Müller Viktor - az ELTE TTK Biológia Intézet tudományos munkatársa

18:00 - 18:50: beszélgetés egyetemi hallgatókkal

  • ELTE TTK biológus mesterképzés hallgatói

19:00-20:00: Karrierutak természettudományos pályán

  • Szarka Eszter, immunológus - transzlációs biológus, Turbine.AI startup (Central European Startup Award 2017 győztese)

  • Vásárhelyi Viktor, biomérnök - kutató fejlesztő, Richter Gedeon Nyrt, Biotechnológiai Fejlesztési Osztály

2018. november 29.

Sportközgazdász pályák

17:00- 17:50: előadás
'Pályakezdő munkakörök a sportrendezvények és létesítmény fenntartás területén'

  • Balogh Sándor, a Duna Aréna gazdasági igazgatója​


18:00 - 18:50: beszélgetés egyetemi hallgatókkal

  • TE: Sportmenedzser, Rekreáció képzés hallgatók

  • BCE: Sportközgazdász képzés hallgató



19:00-20:00: beszélgetés sporthoz kapcsolódó pályákról

  • Fábián János, játékosügynök - Center Sport

  • Visnyei Balázs, sportrendezvény szervező - Pro Outdoor ügyvezetője

 

2018. november 15.

A filmstúdiók világa

17:00- 17:50: előadások
'Pályalehetőségek a filmes szakmában'

  • Petrányi Viktória - producer, Proton Cinema

'A Magyar Nemzeti Filmalap gyakornoki programja'

  • Lányi Eszter - képzési és innovációs igazgató, MNF


18:00 - 18:50: beszélgetés egyetemi hallgatókkal, diákokkal

  • SZFE forgatókönyvíró képzés hallgatói

  • ELTE filmelméleti mester képzés hallgatói

  • Budapest Film Academy hallgatói

  • Lumiere Filmiskola diákja


19:00-20:00: beszélgetés a forgatókönyvíró és rendező pályáról

  • Salamon András, rendező, forgatókönyvíró - a Lumiere Filmiskola igazgatója

 

2018. október 25.

A színház világa

17:00- 17:50: előadás

'A színház világa'

  • Upor László, dramaturg, műfordító - a Színház- és Filmművészeti Egyetem rektorhelyettese

​​

18:00 - 18:50: beszélgetés egyetemi hallgatókkal

  • színművész hallgatók - Színház- és Filmművészeti Egyetem

  • drámainstruktor hallgatók - Színház- és Filmművészeti Egyetem

​​

19:00-20:00:

  • Neudold Júlia, színházpedagógus ​- az Ifjúsági részleg és Alkotó Műhely (IRAM) vezetője, Örkény Színház

  • Garai Judit, dramaturg - a Színház- és Filmművészeti Egyetem oktatója

2018. október 11.

Műszaki pályák

17:00 - 17:50: előadások

'Komplozit technológia és járműfejlesztés'

  • Pomlényi Péter, kutató fejlesztő - evopro system engineering Kft.

'Tiétek a pálya az evopro-nál!'

  • Gergácz Lili, HR vezető - evopro system engineering Kft.

18:00 - 18:50: beszélgetés egyetemi hallgatókkal

  • BME Formula Racing Team - projekt bemutatása

  • Simonyi Károly Szakkollégium  gépészmérnök, mechatronikai mérnök hallgatók - tehetséggondozás a BME-n

​​

19:00 - 20:00: beszélgetés a fejlesztőmérnök szakma mindennapjairól

  • Komancsik Norbert, fejlesztőmérnök - Mechatromotive Kft

  • Kovács Attila, fejlesztési igazgató - Knorr-Bremse Vasúti Járműrendszerek Hungária Kft.

2018. szeptember 27.

Informatikai pályák

17:00 - 17:50: előadás

'Multinacionális cégek, karrier kihívások az informatika területén'

  • Tallai Péter, IT manager - IBM, Global Logistics EMEA​

18:00 - 18:50: beszélgetés képzési lehetőségekről

  • Simonyi Szakkollégium mérnökinformatikus hallgatói - tehetséggondozás a BME-n

  • Green Fox Academy képzési kínálata

  • Belső képzések az NNG-nél

​19:00 - 20:00: Beszélgetés az informatikai szakma mindennapjairól

  • Györki Bence, Scrum Master - Green Fox Academy

  • Porohnavec József, Product Manager - NNG Kft.

2018. szeptember 20.
Programok
Szolgáltatások
Információ
MIÉNK A PÁLYA! - 2015 óta
Elérhetőség
info@mienkapalya.hu 
+36 70 6000-178